arteo_cz

IT-TRANS veletrh IT v hromadné dopravě
Buyers circle

EUROGUSS

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

Na základě výsledku proběhlého výběrového řízení Svazu výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo pro konání národní oborové výstavy dřevozpracující techniky vybráno Výstaviště Brno. T ...

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

• Veletržní a kongresový rok 2019 byl nejlepším lichým rokem v historii podniku • V roce 2020 „se očekává nový rekordní obrat“ • Rozhodnutí postavit „The New Süd“: díky novému NCC Süd vznikne od rok ...

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

Největším svátkem všech rybářů se oprávněně stal veletrh FOR FISHING. V roce 2020 otevře své brány 20. února a během čtyř dnů představí v 5 halách žhavé novinky od dvou stovek vystavovatelů. Veletrh b ...

Veletržní společnost Karlsruhe

Nürnbergmesse

zpět

MEDICA a COMPAMED Düsseldorf hlásí silný vítr do zad pro úspěšné obchody

Publikováno: 22.11.2010 00:00

Autor: Messe Düsseldorf

MEDICA a COMPAMED Düsseldorf hlásí silný vítr do zad pro úspěšné obchody

Výrobci a dodavatelé zdravotnických technologií a produktů prošli úspěšně hospodářskou a finanční krizí, cítí silný vítr v zádech a díky své inovační síle se ukázali být motorem růstu. To je základní poselství největšího světového veletrhu zdravotnické techniky MEDICA (17. – 20. 11. 2010) a veletrhu dodavatelů komponentů a služeb pro výrobce zdravotnické techniky COMPAMED (17. – 19. 11. 2010).

Veletrh si 17. listopadu prohlédla i německá kancléřka Angela Merkelová spolu s ministrem zdravotnictví Philippem Röslerem. „MEDICA je působivou výkladní skříní zdravotnictví. To, že Německo zaujímá vedoucí místo ve zdravotnickém byznysu není všude známo. Proto je pro tuto branži důležité, že je zde na ni soustředěna pozornost“, uvedla ve svém vystoupení spolková kancléřka Merkelová.

Vedle návštěvy vysoce postavených politiků potvrzují i celková čísla návštěvnosti zvýrazněný globální status veletrhů MEDICA a COMPAMED jakožto vedoucích veletrhů ve svých branžích. Ze 137.000 návštěvníků, což odpovídá i velmi dobré návštěvnosti loňského ročníku, se jich 72% rozhodujícím či významným způsobem podílelo na rozhodnutích o nákupech, přičemž dalších 10 % návštěvníků pak sehrálo při nákupech poradenskou roli. Pro Joachima Schäfera, náměstka generálního ředitele Messe Düsseldorf jsou tak vysoká procenta logickým výsledkem vývoje trhu: „Počet provozovatelů a majitelů nemocničních zařízení klesá. Následkem této koncentrace poptávky dominují na trhu stále větší dodavatelé s centrálně organizovaným prodejem. Pokud tedy někdo navštěvuje veletrh MEDICA, jedná se o osobu s rozhodovacími pravomocemi vysokého kalibru.“ Okolo poloviny návštěvníků přijelo do Düsseldorfu ze zahraničí a to z více jak jednoho sta zemí.

Celkově nabízel své výrobky a novinky v oblasti komplexní péče o pacienty v ambulantních i stacionárních zařízeních rekordní počet více jak 4.400 vystavovatelů ze 64 zemí, mezi nimi i 41 vystavovatelů z České republiky na celkové výstavní ploše 963 m2. Největšími českými vystavovateli vedle 150 m2 velké společné expozice 14 firem organizované Ministerstvem průmyslu a obchodu spolu s Asociací výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků to byly se samostatnými veletržními stánky dále firmy BTL zdravotnická technika Praha, Borcad CZ Fryčovice, PROMA REHA Česká Skalice a Linet Slaný. I v našem případě se jednalo o rekordní účast, nikdy v minulosti se veletrhu MEDICA nezúčastnilo tolik českých firem a na tak velké výstavní ploše jako letos.

Významným faktorem úspěchu letošního veletrhu byla pozornost organizátorů věnovaná vzrůstající poptávce lékařské komunity po mezioborové spolupráci. V doprovodném programu veletrhu figurovaly tématické parky a fóra, kupř. MEDICA MEDIA, MEDICA PHYSIO a také kongres. „Příkladem mohou být velmi dobře navštěvované kongresové semináře na téma péče o pacienty s více paralelními nemocemi“ vysvětluje Dr. Julia Rautenstrauch, generální tajemnice Německé společnosti pro mezioborovou medicínu.

Ve spojení s veletrhem MEDICA se ve dnech 17. – 19. 11. 2010 konal i Mezinárodní veletrh dodavatelů komponentů a služeb pro výrobce zdravotnické techniky COMPAMED. Celkem 575 vystavovatelů z 37 zemí prezentovalo více jak 16.000 návštěvníkům široké spektrum technologických řešení a služeb pro nasazení ve zdravotnickém průmyslu a to od materiálů, komponentů, prvotních součástek, balení a služeb až po komplexní mikrosystémy a kompletní výrobu na zakázku.

Příští MEDICA se bude konat ve dnech 16. – 19. listopadu 2011, COMPAMED pak bude opět o den kratší v termínu 16. – 18. listopadu 2011. Další informace jsou na internetu:

http://www.medica.de

http://www.compamed.de

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Banner Messe Stuttgart

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}