strechy praha 2020

fachPack
Mezinárodní turistický veletrh REISEN HAMBURG

VISION 2020

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrváv ...

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

woodtec 2020

ISX

zpět

Veletrh IWA & OutdoorClassics 2011: Všechno pro lov, sportovní střelbu, outdoor a bezpečnost

Publikováno: 25.1.2011 00:00

Autor: Norimberské veletrhy

Veletrh IWA & OutdoorClassics 2011: Všechno pro lov, sportovní střelbu, outdoor a bezpečnost

Od "puškařské výstavy" k vůdčímu světovému veletrhu

Klasické outdoorové aktivity prožívají konjunkturu. Před zahájením příští sezony se odborníci ze specializovaných obchodů budou v březnu informovat na veletrhu IWA & OutdoorClassics 2011 o nejnovějších produktech z celého světa. "IWA & OutdoorClassics není akcí určenou pro širokou veřejnost, ale jedná se o ryze odborný veletrh pro mezinárodní obchodníky z různých tržních segmentů, mimo jiné z oblasti lov a outdoor”, vysvětluje Thomas Preutenborbeck, vedoucí tohoto veletržního projektu. Vůdčí světový veletrh loveckých a sportovních zbraní, vybavení pro pobyt v přírodě a bezpečnost se bude konat v době od 11. do 14. března 2011 na norimberském výstavišti.

IWA & OutdoorClassics tradičně předvádí nejen světovou nabídku zúčastněných oborů, ale ukazuje také aktuální trendy. Například pěší turistika se v Německu stala oblíbenou volnočasovou aktivitou, na hony vzdálenou stereotypní představě o někdejší “zábavě chudých”. Aktuální studie Německého svazu turistiky dospěla k závěru, že 56 procent Němců chodí na túry rádo a 15 procent dokonce pravidelně. Vzhledem k demografickému vývoji – věková skupina od 45 do 54 let chodí na výlety nejvíce – bude pěší turistika v příštích letech ještě oblíbenější – tolik výsledek studie “Základní výzkum k pěší turistice v rámci trhu volného času a dovolených”.

Sortiment veletrhu sahá od dalekohledů, kapesních svítilen, polních lahví, kompasů, kapesních nožů a batohů až po obuv a oblečení.

IWA & OutdoorClassics – už dávno více než zbraně
Před více než 30 lety vznikla IWA & OutdoorClassics jako přehlídka výkonů specializovaného obchodu se zbraněmi a puškařského řemesla. Postupem času se vyvinula v nepostradatelný veletrh pro specializované obchody, na němž prezentují svoje výrobky nejdůležitější výrobci z celého světa. Vedle rozšíření z tuzemského řemesla na mezinárodní průmysl se během posledních tří desetiletí neustále rozšiřovalo také tematické zaměření veletrhu. Podle názoru Jürgena Triebela, předsedy Svazu německých puškařů a obchodníků se zbraněmi (Verband Deutscher Büchsenmacher und Waffenfachhändler - VDB), je tato „stále rostoucí rozmanitost vystavovaných produktů“ jedním z tajemství úspěchu veletrhu IWA & OutdoorClassics, který každoročně do Norimberka přitahuje více než 1 000 vystavovatelů a přes 30 000 odborných návštěvníků z více než 100 zemí.

"Lovecké a sportovní zbraně tvoří jádro, které obklopují četné další tržní segmenty“, říká Preutenborbeck. Stejně jako pěší turistika, provozují se mnohé jiné z těchto volnočasových aktivit ve volné přírodě, takže co do vybavení a cílových skupin v mnoha směrech dochází k překryvům. Typickým příkladem je střelba vzduchovkou v disciplíně Field Target, která se neprovozuje na střelnici, ale venku, nebo také lukostřelba. U luků zase vznikají překryvy s oblastí Living History a světem středověku - a také s lovem. „Lov lukem a šípy je v Německu zakázaný, ale v mnoha jiných zemích naprosto běžný. Aktuální trend se tam dokonce ubírá tím směrem, že se zase loví středověkým dlouhým lukem“, vysvětluje Welk. Díky mezinárodnímu zaměření veletrhu se nabídka neomezuje pouze na tuzemský trh, ale odráží celou paletu cílových skupin z celého světa.

Doprovodný program
Kromě bohaté nabídky na stáncích vystavovatelů veletrh nabízí odborným návštěvníkům atraktivní doprovodný program, k němuž patří například odborné přednášky, vystoupení prominentních hostů z biathlonu, filmu a televize na stánku VDB / JSM, nebo Archery Shooting Range – indoorová testovací trať pro lukostřelbu. Dalším zlatým hřebem je “Look Showcase“, prezentace nápadů na podporu prodeje pro specializované obchodníky. "Nestačí jednoduše umístit zboží do regálu a označit je cenovkou”, říká Maggy Spindler, vydavatelka časopisu Waffenmarkt-Intern / Messemarkt-Intern. “Pro úspěšný prodej je čím dál tím důležitější nákupní atmosféra.“ Pod heslem "Look ´N See“ uvidí obchodníci na veletrhu IWA & OutdoorClassics atraktivní řadu výkladních skříní s příklady reklamně účinného uspořádání. Prezentace nabízí podněty jak udělat z nákupu zážitek. V roce 2011 bude tato akce poprvé rozšířena o téma koncepce uspořádání prodejny a doplněna o další stanoviště.

LawEnforcement@IWA – vybavení a informace pro profesionály
Neustále rostoucím segmentem v rámci veletrhu IWA & OutdoorClassics je oblast Law Enforcement. Na norimberském veletrhu se každoročně koná Evropská odborná konference policejních instruktorů, pořádaná ve spolupráci s PiD, Německým sdružením policejních trenérů e. V., a odborná konference Německé policejní akademie v Münsteru na téma zbraně a přístroje. Daná kombinace odborného veletrhu a policejních konferencí se přímo nabízí, neboť výrobci výzbroje pro zásahové a bezpečnostní jednotky z celého světa v Norimberku prezentují svoje novinky. IWA & OutdoorClassics bude tuto nabídku dál rozšiřovat, protože poptávka stále stoupá jak ve sféře policie a institucí, tak v civilní oblasti osobní ochrany a bezpečnosti.

IWA & OutdoorClassics – pouze pro odborníky!
Odborný veletrh ve všech oblastech sortimentu shromažďuje inovace a trendy. Vedle zbraní a střeliva zde vystavovatelé prezentují všechny produkty určené pro zážitky v přírodě, zejména v oblasti loveckého a střeleckého sportu, lukostřelby, pěší turistiky a pozorování zvířat – Animal Watching. Veletrh informuje též o nově vznikajících koníčcích a odpovídajících produktech, atraktivních nápadech a vhodných dárcích. Nákupčí z úřední sféry očekává kompletní nabídka služebních zbraní a bezpečnostního přislušenství – od ochranných vest, štítů, funkčních oděvů, pouzder na zbraně a střeliva až po produkty osobní a tělesné ochrany. Veletrh IWA & OutdoorClassics je určen výhradně odborným návštěvníkům. Děti a mládež do 18 let nemají na veletrh přístup. Vstupenky na veletrh IWA & OutdoorClassics se vydávají pouze návštěvníkům ze specializovaných obchodních firem, úřadů či institucí odpovídajícho zaměření a bezpečnostních služeb. Oprávnění ke vstupu musí být předem prokázáno. Pracovníci speciálních orgánů musí předložit potvrzení svého úřadu.

Kontaktní osoba v ČR:
Ing. Naděžda Lichte
Oficiální zastoupení NürnbergMesse pro Českou republiku, PROveletrhy s.r.o.
Přemyslovská 25, 130 00 Praha 3
Tel.: 775 66 35 48, mail: info@proveletrhy.cz

http://www.proveletrhy.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Veletržní společnost Karlsruhe

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}