arteo_cz

Mezinárodní veletrh lodí Hamburg
veletrhy2019

animal tech 2019

IFA NEXT Startup Days na IFA 2019

IFA NEXT Startup Days na IFA 2019

V rámci inovační platformy IFA NEXT se odehraje 6 dnů věnovaných startupům. Každý den bude zaměřený na jeden z těchto tematických okruhů: digitální zdraví, budoucnost mobility, Smart Home, AI, Tech fo ...

Stavíte nebo opravujete? Zařizujete interiér? Přijďte na Stavební veletrh do Brna!

Stavíte nebo opravujete? Zařizujete interiér? Přijďte na Stavební veletrh do Brna!

Novinky, nové trendy i poradenství ke všemu, co souvisí se stavbou a vybavením domu či bytu přinese od 27. února do 2. března 2019 na brněnském výstavišti Stavební veletrh. Pod jednotným názvem se skr ...

<strong>Strojírenský veletrh GLOBAL INDUSTRIE 2019</strong>

Strojírenský veletrh GLOBAL INDUSTRIE 2019

Ve dnech 5. - 8. března 2019 se v Lyonu na výstavišti Euroexpo bude konat komplex strojírenských veletrhů GLOBAL INDUSTRIE.

Veletrh užitkových vozidel a logistiky NUFAM Karlsruhe

LEARNTEC

zpět

CeMAT – Přední světový veletrh intralogistiky

Publikováno: 7.2.2011 00:00

Autor: EuroExpo

CeMAT – Přední světový veletrh intralogistiky

Intralogistika - odvětví budoucnosti - využívá celosvětové propojení sítí jako málokteré jiné odvětví. Jeho motorem je globalizace. Veletrh CeMAT, nejvýznamnější mezinárodní odvětvová platforma intralogistiky, se na výstavišti v Hannoveru koná každý třetí rok. Letos proběhne 2. - 6. 5. 2011.

Na poslední veletrh CeMAT v roce 2008 sem přijelo 1 100 vystavovatelů z 35 zemí a okolo 60 000 odborných návštěvníků z celého světa. Podíl zahraničních vystavovatelů dosáhl více než 45 %, návštěvníků přes 35 %. Na veletrhu CeMAT prezentují výrobci opravdové technické inovace.

Přípravy na veletrh CeMAT 2011 běží na plné obrátky. Během pěti veletržních dnů od 2. do 6. května 2011 budou v centru pozornosti trvale udržitelné a inovované produkty, komplexní systémová řešení z oblastí materiálového toku a logistiky. „Intralogistická branže sází na veletrh CeMAT 2011,“ říká Wolfgang Pech, ředitel Hannover Messe International.

Na veletrh CeMAT 2011 přijede okolo 1 100 vystavovatelů, kteří představí své produkty na ploše 80 000 m2. W. Pech: „Branže se musela v důsledku hospodářské krize v minulém roce smířit s těžkými propady obratů. Přesto očekáváme veletrh CeMAT 2011 s optimismem. Světové hospodářství se pomalu zotavuje. Toho využijí logistika a spolu s ní intralogistika.“ Odezva trhu na veletrh CeMAT 2011 je vysloveně pozitivní, ochota se prezentovat na veletrhu je velká. „Mimořádný celosvětový význam veletrhu CeMAT nezpochybňuje žádný z podniků. Naopak, odvětví očekává od veletrhu CeMAT další impulzy.“

Ekonomická, ekologická a sociální udržitelnost
Motto veletrhu CeMAT 2011 zní „Sustainability in Intralogistics“. Téma udržitelnosti je na základě dále rostoucích cen za energii a suroviny a na pozadí současné debaty o klimatu pro intralogistiku velkou výzvou. „Chtěli bychom pojem udržitelnosti chápat nikoliv jako módní heslo, nýbrž v jeho prapůvodním významu, který zahrnuje vyváženost a rovnováhu mezi požadavky životního prostředí, hospodářským růstem a sociální odpovědností,“ říká W. Pech.

Přitom jde o tři hlediska:
– Ekologická udržitelnost staví do středu pozornosti ochranu klimatu a všeobecně šetrný přístup k přírodním zdrojům.
– Ekonomická udržitelnost znamená způsob hospodaření, který nabízí trvale únosný základ ekonomické úspěšnosti a blahobytu.
– Sociální udržitelnost sleduje cíl vyrovnání sociálních sil a zachování perspektivní životaschopné společnosti.

Intralogistika může přispět ze všech tří hledisek. Využitím produktů, které šetří zdroje a jsou energeticky účinné, je zajištěno ekonomické a ekologické hospodaření. Sociální udržitelnost se v intralogistice v první řadě týká optimalizace pracovních míst.

Osvědčená struktura hal a tématické klastry
Struktura veletrhu CeMAT se v minulých letech osvědčila. Na volném prostranství a v halách č. 12, 13, 25, 26 a 27 představí vystavovatelé inovační produkty, kompletní systémy a řešení pro interní logistiku propojená sítí. CeMAT je mezinárodní přehlídka dosažených výkonů. Okolo poloviny vystavovatelů a 35 % návštěvníků přijíždí ze zahraničí. Vystavovatelé využívají tuto globální platformu k prezentaci svých novinek před světovým mezinárodním publikem.

Výstavní spektrum veletrhu CeMAT zahrnuje kompletní zařízení, systémy a příslušenství, pásové dopravníky, využití robotů v logistice, jeřáby, zvedací plošiny, zvedací pracovní plošiny, zvedací zařízení, řízení logistiky, Auto-ID systémy, software, skladovací systémy a skladovací techniku, dílenské dopravní prostředky a příslušenství, přístavní překládací techniku, vychystávací a balicí techniku, překládací techniku, telematiku, financování a logistické nemovitosti.

Branže využila fázi krize pro výzkum a vývoj, z čehož bude mít CeMAT dlouhodobý užitek. Vystavovatelé představí řadu světových novinek a inovace, a tím dále upevní věhlas veletrhu CeMAT jako největšího a nejvýznamnějšího veletrhu intralogistiky.

Podrobnější informace:
Eva Václavíková
zastoupení Deutsche Messe v ČR
tel.+fax: 220 510 057
e-mail: info@hf-czechrepublic.com

Autobusový zájezd na veletrh CeMAT

Plánek výstaviště

Kompletní tisková zpráva ke stažení

http://www.messe.de

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Messe Karlsruhe

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}