staffito-300

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

Logo VCB

arteo_cz

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Dovolujeme si Vás pozvat na 45. ročník veletrhu Baghdad International Fair, který se bude konat od 10. do 19. listopadu 2018 v hlavním městě Íráku. Veletrh je největší akcí svého druhu v zemi a pravid ...

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE), nejvýznamnější akce pro odborníky z celé oblasti civilního jaderného průmyslu, se koná ve dnech 26. - 28. června 2018. Pro pohodlí návštěvníků, zvláště těch, kteří ces ...

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

ŽIVOT NA ZAHRADĚ - největší výstava pro zahrádkáře a včelaře v Moravskoslezském kraji se opět uskuteční poslední zářijový víkend (21. - 23. září 2018 na výstavišti Černá louka v Ostravě). Souběžně bud ...

IT-TRANS: IT řešení pro veřejnou dopravu

Veletržní společnost Karlsruhe

zpět

CeMAT – Přední světový veletrh intralogistiky

Publikováno: 7.2.2011 00:00

Autor: EuroExpo

CeMAT – Přední světový veletrh intralogistiky

Intralogistika - odvětví budoucnosti - využívá celosvětové propojení sítí jako málokteré jiné odvětví. Jeho motorem je globalizace. Veletrh CeMAT, nejvýznamnější mezinárodní odvětvová platforma intralogistiky, se na výstavišti v Hannoveru koná každý třetí rok. Letos proběhne 2. - 6. 5. 2011.

Na poslední veletrh CeMAT v roce 2008 sem přijelo 1 100 vystavovatelů z 35 zemí a okolo 60 000 odborných návštěvníků z celého světa. Podíl zahraničních vystavovatelů dosáhl více než 45 %, návštěvníků přes 35 %. Na veletrhu CeMAT prezentují výrobci opravdové technické inovace.

Přípravy na veletrh CeMAT 2011 běží na plné obrátky. Během pěti veletržních dnů od 2. do 6. května 2011 budou v centru pozornosti trvale udržitelné a inovované produkty, komplexní systémová řešení z oblastí materiálového toku a logistiky. „Intralogistická branže sází na veletrh CeMAT 2011,“ říká Wolfgang Pech, ředitel Hannover Messe International.

Na veletrh CeMAT 2011 přijede okolo 1 100 vystavovatelů, kteří představí své produkty na ploše 80 000 m2. W. Pech: „Branže se musela v důsledku hospodářské krize v minulém roce smířit s těžkými propady obratů. Přesto očekáváme veletrh CeMAT 2011 s optimismem. Světové hospodářství se pomalu zotavuje. Toho využijí logistika a spolu s ní intralogistika.“ Odezva trhu na veletrh CeMAT 2011 je vysloveně pozitivní, ochota se prezentovat na veletrhu je velká. „Mimořádný celosvětový význam veletrhu CeMAT nezpochybňuje žádný z podniků. Naopak, odvětví očekává od veletrhu CeMAT další impulzy.“

Ekonomická, ekologická a sociální udržitelnost
Motto veletrhu CeMAT 2011 zní „Sustainability in Intralogistics“. Téma udržitelnosti je na základě dále rostoucích cen za energii a suroviny a na pozadí současné debaty o klimatu pro intralogistiku velkou výzvou. „Chtěli bychom pojem udržitelnosti chápat nikoliv jako módní heslo, nýbrž v jeho prapůvodním významu, který zahrnuje vyváženost a rovnováhu mezi požadavky životního prostředí, hospodářským růstem a sociální odpovědností,“ říká W. Pech.

Přitom jde o tři hlediska:
– Ekologická udržitelnost staví do středu pozornosti ochranu klimatu a všeobecně šetrný přístup k přírodním zdrojům.
– Ekonomická udržitelnost znamená způsob hospodaření, který nabízí trvale únosný základ ekonomické úspěšnosti a blahobytu.
– Sociální udržitelnost sleduje cíl vyrovnání sociálních sil a zachování perspektivní životaschopné společnosti.

Intralogistika může přispět ze všech tří hledisek. Využitím produktů, které šetří zdroje a jsou energeticky účinné, je zajištěno ekonomické a ekologické hospodaření. Sociální udržitelnost se v intralogistice v první řadě týká optimalizace pracovních míst.

Osvědčená struktura hal a tématické klastry
Struktura veletrhu CeMAT se v minulých letech osvědčila. Na volném prostranství a v halách č. 12, 13, 25, 26 a 27 představí vystavovatelé inovační produkty, kompletní systémy a řešení pro interní logistiku propojená sítí. CeMAT je mezinárodní přehlídka dosažených výkonů. Okolo poloviny vystavovatelů a 35 % návštěvníků přijíždí ze zahraničí. Vystavovatelé využívají tuto globální platformu k prezentaci svých novinek před světovým mezinárodním publikem.

Výstavní spektrum veletrhu CeMAT zahrnuje kompletní zařízení, systémy a příslušenství, pásové dopravníky, využití robotů v logistice, jeřáby, zvedací plošiny, zvedací pracovní plošiny, zvedací zařízení, řízení logistiky, Auto-ID systémy, software, skladovací systémy a skladovací techniku, dílenské dopravní prostředky a příslušenství, přístavní překládací techniku, vychystávací a balicí techniku, překládací techniku, telematiku, financování a logistické nemovitosti.

Branže využila fázi krize pro výzkum a vývoj, z čehož bude mít CeMAT dlouhodobý užitek. Vystavovatelé představí řadu světových novinek a inovace, a tím dále upevní věhlas veletrhu CeMAT jako největšího a nejvýznamnějšího veletrhu intralogistiky.

Podrobnější informace:
Eva Václavíková
zastoupení Deutsche Messe v ČR
tel.+fax: 220 510 057
e-mail: info@hf-czechrepublic.com

Autobusový zájezd na veletrh CeMAT

Plánek výstaviště

Kompletní tisková zpráva ke stažení

http://www.messe.de

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Inmex SMM India

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}