staffito-300

AMB 2018
Mezinárodní veletrh lodí Hamburg

IT-TRANS: IT řešení pro veřejnou dopravu

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Dovolujeme si Vás pozvat na 45. ročník veletrhu Baghdad International Fair, který se bude konat od 10. do 19. listopadu 2018 v hlavním městě Íráku. Veletrh je největší akcí svého druhu v zemi a pravid ...

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE), nejvýznamnější akce pro odborníky z celé oblasti civilního jaderného průmyslu, se koná ve dnech 26. - 28. června 2018. Pro pohodlí návštěvníků, zvláště těch, kteří ces ...

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

ŽIVOT NA ZAHRADĚ - největší výstava pro zahrádkáře a včelaře v Moravskoslezském kraji se opět uskuteční poslední zářijový víkend (21. - 23. září 2018 na výstavišti Černá louka v Ostravě). Souběžně bud ...

On-line prodej vstupenek

Eunique  veletrh užitého umění a designu

zpět

Rekordní počet hospodářských zvířat na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně

Publikováno: 21.6.2011 00:00

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

Rekordní počet hospodářských zvířat na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně

Brněnská metropole bude patřit tento týden zemědělcům. Sjedou se sem ze všech koutů České republiky i z okolních zemí na Národní výstavu hospodářských zvířat a zemědělské techniky. V termínu 23. - 26. června se na výstavišti bude prezentovat více než 400 vystavovatelů a chovatelů a rekordní počet hospodářských zvířat. Na programu jsou každý den přehlídky zvířat z nejlepších českých chovů, důležitá setkání odborníků nad aktuálními tématy českých zemědělců, ale i zábavná vystoupení.

Největší tuzemská výstava hospodářských zvířat v letošním roce je právě národní výstava v Brně, kde bude přivezeno rekordních 776 zvířat – skotu, ovcí, koz, prasat a koní.

Konkrétní počty jednotlivých zvířat jsou:
• Masný skot 258 ks
• Holštýnský skot 70 ks
• Český strakatý skot 38 ks
• Prasata 30 ks
• Ovce 200 ks
• Kozy 100 ks
• Koně 80 ks


Vystavovatelé budou prezentovat také řadu krmiv, veterinárních přípravků, reprodukční techniku, technologie pro chov hospodářských zvířat, nebudou chybět ani zemědělské stroje. V pavilonu „V“ a na venkovních plochách brněnského výstavního areálu najdete celkem 175 firem ze 12 zemí. Největší expozici výstavy připravuje akciová společnost NAVOS, která zabezpečuje prodej a servis zemědělské techniky značek CASE, NEW HOLLAND, FARMET, AMAZONE nebo SIMBA.
Najdete zde i další značky jako BAUER, JEANTIL, HORSCH, JOHN DEERE, KRONE, MERLO a samozřejmě české výrobce ZETOR, STS Prachatice, MGM nebo WTC Písečná.
Národní výstava zaujímá celkovou plochu přes 19 tisíc metrů čtverečních.

Slavnostní zahájení výstavy se uskuteční první den výstavy, tedy 23. června v 10.00 v pavilonu „F“, za přítomnosti zástupců ministerstva zemědělství ČR, Agrární komory ČR, Zemědělského svazu ČR, chovatelských svazů a zahraničních delegací. Na ceremoniálu, kterému předchází kočárový průvod, budou předány i zlaté medaile vyhodnoceným nejlepším exponátům výstavy, a to v kategoriích: Stroje a zařízení pro živočišnou výrobu, Krmiva a krmné směsi a Stroje a zařízení pro rostlinnou výrobu. Čtvrtou oblastí, která tvoří tématickou náplň výstavy je Biomasa. Návštěvníci uvidí technologie a techniku pro transformaci a využití obnovitelných zdrojů energie, především z odpadní a cíleně pěstované fytomasy, ale i jiné biologicky rozložitelné hmoty. Vedle expozic vystavovatelů jsou připraveny semináře strukturované do čtyř tématických pilířů. Zvýrazněna bude tentokrát problematika bioplynových transformací v bioplynových stanicích, o které vystavovatelé, potencionální investoři a odborná veřejnost projevují největší zájem.

Doprovodný program zahrne hodnocení zvířat
První den výstavy patří chovatelům masného skotu, v rámci Národního šampionátu proběhne nejdříve soutěžní přehlídka plemenných býků, po ní přehlídka masného skotu dle jednotlivých plemen. Těch bude v Brně zastoupeno šestnáct, návštěvníci tedy uvidí všechna plemena, která se chovají v České republice. Nejrozšířenější plemeno masného skotu u nás je Charolais, v plemenné knize Českého svazu chovatelů masného skotu je zapsaných asi 6000 krav, lze očekávat, že i počet jeho zástupců na výstavě bude dominovat. Nejmladší jsou v ČR plemena Shorthorn, Texas longhorn, Parthenaise a Aubrac, která byla oficiálně uznána teprve na podzim loňského roku.
Pátek 24. června bude věnován chovatelům dojného skotu a prasat. Vedle holštýnského skotu se v Brně představí i český strakatý skot. Sobota patří chovatelům ovcí a koz, mimo komentované přehlídky program zpestří i mezinárodní mistrovství ve stříhání ovcí a ukázky zpracování vlny. Neděle je vyhlášena jako Den chovatelů koní.


Výrobky českých farmářů
Brněnskou národní výstavu chtějí zemědělci využít také k propagaci českých zemědělských produktů. Gurmány potěší program „Česká kuchyně“, s ukázkami úpravy masa, osvědčených receptů, ochutnávek mléčných výrobků. Produkty českých farmářů najdete i ve stáncích značky Klasa a na velmi oblíbených farmářských trzích.

http://www.vystavazvirat.cz

http://www.facebook.com/bvvbrno

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

veletrhy 3

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}