výstava myslivosti 2019

messe duesseldorf
interbad 2018

avf

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Pozvánka na Baghdad International Fair - registrace od 20.6.

Dovolujeme si Vás pozvat na 45. ročník veletrhu Baghdad International Fair, který se bude konat od 10. do 19. listopadu 2018 v hlavním městě Íráku. Veletrh je největší akcí svého druhu v zemi a pravid ...

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE) - Zástupci jaderného průmyslu se sejdou v Paříži

World Nuclear Exhibition (WNE), nejvýznamnější akce pro odborníky z celé oblasti civilního jaderného průmyslu, se koná ve dnech 26. - 28. června 2018. Pro pohodlí návštěvníků, zvláště těch, kteří ces ...

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

Září na Černé louce - pravý ráj pro milovníky zahrádkaření, včelaření a esoteriky

ŽIVOT NA ZAHRADĚ - největší výstava pro zahrádkáře a včelaře v Moravskoslezském kraji se opět uskuteční poslední zářijový víkend (21. - 23. září 2018 na výstavišti Černá louka v Ostravě). Souběžně bud ...

Hamburská veletržní společnost

Lasys 2018

zpět

Infotherma 2012 – Výstava s novou dimenzí

Publikováno: 14.12.2011 00:00

Autor: EuroExpo

Infotherma 2012 – Výstava s novou dimenzí

Od 16. do 19. ledna 2012 začne výstava Infotherma psát svou 19. kapitolu. Věrna své nomenklatuře a svému poslání – prezentovat vše nové, co vede nebo může vést k tepelné pohodě našich příbytků.

Téma, které se týká nejen poloviny národa, která bydlí v rodinných domcích, ale bohužel stále častěji i řady dalších občanů, kteří sice nebydlí v rodinných domcích, ale jsou obtěžováni dýmem a zplodinami z řady lokálních topenišť, která přešla od ušlechtilých paliv často ke všemu, co hoří.

Problém, který se zdál být již před dvaceti lety vyřešen, kdy většina uživatelů přešla na moderní vytápění ušlechtilými palivy, což se výrazně projevilo v čistotě ovzduší, úbytku černých skládek popele a odpovídalo to i nástupu nového životního stylu. Tato radikální změna byla i důvodem vzniku výstavy Infotherma, která až do dnešních dnů usiluje o moderní a v posledních letech čím dál více i ekonomickou únosnost vytápění.

Celkový počet cca 360 domácích a zahraničních firem a organizací naplňuje kapacitu ostravského výstaviště Černá louka a věříme, že představí takové novinky a služby, které budou garantovat moderní vytápění nejen ušlechtilými palivy. Usilujeme o to, aby výstava zachovávala svůj charakter a byla především přehlídkou technických novinek a služeb, neboť právě ony jsou předpokladem úspornějších provozů a lepšího využívání paliva. Z přehledu nabízených exponátů se nejedná jen o otopné systémy na ušlechtilá paliva, ale například více jak polovina vystavovaných kotlů bude na tuhá paliva.

Každopádně to však vyžaduje nové investice a uživatelé by chtěli znát nejen recept na momentální řešení, ale seriózní stanovisko na několik let dopředu. To by mělo vycházet z aktualizované státní energetické koncepce, která má být schválena do konce letošního roku. Tento dokument by měl být také v den zahájení výstavy devatenáctého ročníku Infothermy 16. ledna 2012 předmětem celostátní tiskové konference. Představitelé Ministerstev průmyslu a obchodu, zemědělství a životního prostředí, pod jejichž záštitou se výstava koná, by měli spolu se zástupci Hospodářské komory, asociací, svazů, cechů a společenství říci, jak by se tato koncepce měla promítnout do moderního vytápění, úspor energie, využívání obnovitelných zdrojů i životního prostředí.

Základním pilířem 19. ročníku výstavy infotherma zůstávají moderní domácí a zahraniční otopné systémy. O tento sortiment je i podle výsledky návštěvnických anket z minulých let největší zájem. Prvá místa v hodnocení trvale obsazovaly kotle z Dakonu, Viadrusu a Atmosu. Zatímco však ještě před několika lety šlo především o kotle na ušlechtilá paliva, na předcházejícím 18. ročníku už byla celá polovina všech vystavovaných kotlů na tuhá paliva, která alespoň částečně zachovávají komfort vytápění a pokud se v nich spaluje odpovídající palivo, jejich provoz odpovídá i normám životního prostředí.

Výstavy Infotherma bývají také největšími přehlídkami nejrůznějších krbů, krbových vložek, kachláků a jejich modifikací. Jejich obliba roste nejen pro efekt otevřeného ohně, ale jako výrazný otopný systém, který v jarním a podzimním období může zcela nahradit vytápění ušlechtilými palivy a v průběhu zimy se výrazně podílet na jejich úsporách. Na Infothermě 2012 se představí novinky krbů s možností jejich napojení na otopné systémy a vzduchové rozvody tepla. Budou zde představeny krby, které mají srovnatelnou účinnost a u některých i lepší než je tomu u klasických kotlů.

Jakkoliv chceme či nechceme, technický rozvoj se nedá zastavit a dříve či později je budoucnost moderního vytápění v ušlechtilých palivech v jakékoliv podobě. To však neznamená, že výstavy Infotherma neberou ohled na současné, často neopodstatněné cenové relace ušlechtilých paliv. Právě naopak. Výstavy Infotherma se v posledních letech téměř ze dvou třetin věnují celé škále možných úspor energií a využívání obnovitelných zdrojů. Právě v tom vidíme v současné době jedinou možnou cestu k udržení a dalšímu rozvoji moderního vytápění.

Hledání možných úspor bude na výstavě prezentováno měřící a regulační technikou, kterou zde představí řada vystavovatelů, stejně jako novinkami v komínových systémech a nádstavcích, izolačních nízkoenergetické a pasivní výstavbě. Zde bude také snaha představit dřevo jako ideální obnovitelný stavební materiál s minimální spotřebou čistých energií pro svou produkci, v porovnání s ostatními stavebními materiály.

Při hledání a praktikování úspor by se nemělo zapomínat na podmínky zdravého bydlení. Jeho garancí jsou i přírodní materiály, které jsou prodyšné, bez chemikálií a dalších škodlivin. Na výstavě se představí výstavba z nepálených cihel, slámy, rákosu, hlíněné omítky, izolace z technického konopí, lněného pazdeří, ovčí vlny apod. Stále větší oblibě se těší i „zelené“ střechy, které kromě izolací představují účinnou ochranu krytin a zvětšují plochu zeleně.

Tak jak ubývá fosilních paliv, nabývají na významu obnovitelné zdroje energie. Těm je také věnovaná téměř třetina výstavních ploch. Výstava Infotherma se tak opět stane největší přehlídkou tepelných čerpadel v republice. Více jako ve čtyřiceti expozicích se představí domácí a zahraniční produkce.

V expozici města Litoměřice a firmy Geotherm budou představeny nejen výsledky systematické podpory obnovitelných zdrojů, ale i informace o budování u nás první geotermální elektrárny a teplárny, která bude v Litoměřicích čerpat energii z pětikilometrové hloubky.

V rámci využívání obnovitelných zdrojů se bude také debatovat o vytvoření rovných dotačních podmínek pro jednotlivá odvětví, což by pomohlo řešit mix jednotlivých obnovitelných zdrojů a do budoucna i možnou akumulaci jako základní předpoklad dalšího rozvoje tohoto odvětví. Pohled na moderní vytápění stále více komplikuje růst cen ušlechtilých paliv, nekoncepčnost řady domácích a evropských pobídek a v řadě případů málo pružné uplatňování výsledků vědy a výzkumu do materiálech, zateplovacích systémech, termoregulačních oknech a především každodenního života. Účinnější využívání energií představí na výstavě ČEZ, útvar Kogenerace, formou malé kogenerace garantující lepší využívání energií a příznivější cenu pro koncového zákazníka.

Se zajímavou úpravou fotovoltaických panelů se bude prezentovat Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského Akademie věd, která výrazně sníží energetickou náročnost při výrobě fotovoltaických panelů a konečnou cenu. Ústav Akademie věd představí také nové Li-ion baterie. Ve spolupráci s Vysokou školou báňskou je připravena v rámci odborného doprovodného programu konference, kde zástupci Technických univerzit z Prahy, Brna, Ostravy, Košic, Zvoleně a Žiliny budou hovořit o výsledcích své práce, světových novinkách a jejich reálných možnostech aplikace u nás.

Kromě sedmatřiceti přednášek na odborném doprovodném programu je pro návštěvníky připraveno poradenské středisko, které je zaštiťováno odborníky z českých a slovenských Technických univerzit, Hospodářské komory, jednotlivých cechů, svazů, asociací a společenství a dalšími odborníky. Velice oceňujeme také dlouholetou spolupráci dnes již s více jako padesáti mediálními partnery.

Ing. Libor Kostelný
ředitel výstavy

http://www.infotherma.cz

verze pro tisk >

Další články:

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SILMO 2015 - svět brýlí a oční optiky v Paříži

- SVĚT BETONU v Paříži

- INTERMAT 2015 a WORLD OF CONCRETE EUROPE

- ZEMĚDĚLSKÝ TÝDEN V PAŘÍŽI

- Zemědělský týden v Paříži

- Česká účast v Lyonu s podporou MPO

- SIMA - SIMAGENA 2015 v předstihu

- SIAL útočí na naše chuťové a čichové smysly

- Premiéra veletrhu WNE 2014

- Brýle a oční optika SILMO Paříž 2014

- SILMO Mondial de l´Optique, Paříž 2014

- SIAL 2014 slaví 50. výročí

- České firmy se představují na EUROSATORY 2014

- WORLD NUCLEAR EXHIBITION Paříž

- BIOMASA A BIOENERGIE v Hamburku

- EUROPAIN 2014 Celosvětové setkání pekařů a cukrářů

- Veletrh vodárenských odborníků v Alžírsku

- BIOMASA A BIOENERGIE 2014 v Hamburku

- EUROPAIN 2014 - největší pekárna a cukrárna v Paříži

Realizace 2015

Copyright ©2009-2018: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}