Nürnbergmesse

IFA Insider
Nürnbergmesse

arteo_cz

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

Veletrhy oborů výroby, zpracování a obrábění kovů, drátů a kabelů, trubek a rour, železa i oceli mají v Düsseldorfu dlouhou tradici. Metals and Flow Technologies worldwide – heslo, které vystihuje mez ...

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

Nadcházející Mezinárodní strojírenský veletrh ukáže ještě více z digitalizace průmyslu, jeho nosným oborem bude tradičně obrábění a tváření. 62. ročník MSV očekává 80 tisíc odborníků, kteří přijedou z ...

Beviale Family se nadále rozrůstá

Beviale Family se nadále rozrůstá

Koncem roku 2016 oznámila skupina NürnbergMesse Group spuštění globální sítě na téma výroby nápojů pod názvem Beviale Family. Již existující platforma nápojového průmyslu, veletrh BrauBeviale v německ ...

BIOFACH

Realizace expozic

zpět

drinktec 2013: Celosvětové vrcholové setkání odborníků z nápojové branže

Publikováno: 22.5.2013 00:00

Autor: EuroExpo

drinktec 2013: Celosvětové vrcholové setkání odborníků z nápojové branže

Na veletrhu drinktec se tradičně setkává celý svět. A bude tomu tak i v letošním roce, ve dnech 16. - 20. září 2013.
Oblasti, na které má veletrh drinktec 2013 zaostřeno: konkrétní procesní technika • nealkoholické nápoje • pivo • mléko

Společnost Messe München International, která pořádá více než 40 odborných veletrhů v oblasti investičního zboží, spotřebního zboží a nových technologií, patří s obratem 300 milionů EUR k pěti nejvýznamnějším výstavnickým společnostem na světě.
Kromě veletrhů v Mnichově organizuje Messe München International také odborné veletrhy v Asii, Rusku, na Středním východě, v Jižní Americe a Jižní Africe.
Spolu s dvanácti přidruženými společnostmi v Evropě a Asii a také s více něž 60 zastoupeními v zahraničí zastřešujícími přes 90 zemí světa, tvoří Messe München International skutečně celosvětovou síť.
Veletrh drinktec probíhá ve spolupráci s VDMA – Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau. VDMA je partnerem veletrhu drinktec a podporuje jeho organizační a projektový tým ve všech odborných oblastech.


PROFIL VELETRHU drinktec 2013
Je to celosvětově největší setkání zástupců z oblasti průmyslu zabývajícího se tekutou stravou a nápoji. Veletrh představí komplexní proces: od výroby přes plnění a balení až po prodej nápojů a tekuté stravy - suroviny, přísady do nápojů, včetně logistických řešení.
Pojem tekutá strava zahrnuje všechny tekuté potraviny, zejména mléko, míchané mléčné a jogurtové nápoje, ale i sójové, syrovátkové nápoje, hořčici, kečup, majonézu, jedlé oleje a ocet.

Důležitým rysem veletrhu drinktec je jeho mezinárodní charakter, a to jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků. Na posledním veletrhu činil podíl zahraničních vystavovatelů 57 %. V roce 2005 se účastnilo poprvé více zahraničních vystavovatelů než německých.
Počet vystavovatelů se od 50. let neustále zvyšuje, i navzdory mohutným racionalizačním a konsolidačním opatřením v období posledních deseti let.
Pro rok 2013 se očekává další nárůst podílu zahraničních firem.

Trend ve vývoji návštěvnosti u zahraničních návštěvníků je obdobný jako u vystavovatelů.
I zde organizátoři zaznamenali v posledním desetiletí výrazný nárůst. Od roku 2001 do roku 2005 se zvýšil podíl zahraničních návštěvníků na 37 %. V roce 2005 se účastnilo poprvé více zahraničních návštěvníků než domácích.
V době krize v roce 2009 se nicméně podařilo udržet téměř konstantní počet návštěvníků z ciziny (33.309). Pro veletrh drinktec 2013 je trendem počet zahraničních návštěvníků ještě navýšit.
Většina zahraničních návštěvníků pochází přirozeně z Evropy, ovšem téměř třetina jich na veletrh do Mnichova přijíždí ze zámoří. Jen 8 500 jich přijíždí z Asie a Ameriky.
Nikterak tedy nezní jako přehánění, že na veletrhu drinktec se setkává celý svět. Naposledy přijeli návštěvníci ze 170 zemí. Pouze pro srovnání: V současné době je 193 států členy Organizace spojených národů.

CÍLOVÉ SKUPINY VELETRHU drinktec 2013
Vystavovatele veletrhu drinktec najdou vhodné řešení pro každý problém, ať se již jedná o kompletní plnící linky nebo jednotlivé výrobky.
Na výstavní ploše 132 000 m² nabízí komplexní repertoár technologíí v oblasti nápojů a tekuté stravy a tím míří přesně na cílové skupiny.
Veletrh představí možná řešení týkající se výroby, plnění, balení a marketingu - včetně surovin a logistických řešení.

Tematikou procesní techniky přesahující jednotlivé výrobní obory, procesní automatizace, řízení, řídící techniky a IT se budeme zabývat v pavilonech A3 a A4.
U procesní automatizace směřuje trend k automatizačním řešením šitým na míru pro všechny velikosti firem, tedy stejně tak pro středně velké podniky, jako pro společnosti s celosvětovou působností.
Kontinuální procesní automatizace zahrnuje také zajištění kvality. Trendem je ústup od pracného odběru vzorků a časově náročné analýzy v decentralizovaných laboratořích a zaměření se na inline měření.
Na veletrhu drinktec 2013 se kromě známých měřicích systémů představí i inline senzory pro zajištění kvality výroby.
Expozice v pavilónu B1 se věnuje stále důležitějšímu tématu - surovinám, ošetření výrobků a používání příměsí. To mimo jiné zahrnuje novou koncepci slazení, barev, chutí a přísad pro nové nápoje všeho druhu. Tato expozice je zajímavá nejen pro technické odborníky, ale inspirovat se zde mohou rovněž i pracovníci marketingových oddělení, a navíc si zde mohou hned otestovat inovativní nápoje.
Také pavilóny A1 a A2 by mohly být velmi zajímavé především pro odbornou veřejnost z oblasti marketingu a komunikace. Vedle inovativních obalových řešení včetně etiket se zde jedná i o gastronomické potřeby včetně reklamy všeho druhu.

ZAOSTŘEDNO NA NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE
Veletrh drinktec 2013 ukáže vhodná řešení pro balené vody, šťávy a nealkoholické nápoje.
Zhruba dvě třetiny vystavovatelů veletrhu ukáží svá řešení v oblasti specifických technologií pro výrobu, plnění a balení vody, šťáv a softdrings. Nadcházející ročník počítá přibližně s 45 % návštěvníků z této oblasti.
Absolutní nutností jak pro odborníky z oblasti marketingu, tak pro techniky velkých i malých firem je návštěva "Special Area New Beverage Concepts" v pavilónu B1. Zde budou příslušnými výrobci představeny a osvětleny nové strategie v oblasti sladivosti, barviv a aromat.

ZAOSTŘENO NA PIVO - s akcentem na malé pivovary
Výrobci piva dnes kromě piva současně produkují také nealkoholické nápoje - a naopak. Během minulého ročníku veletrhu patřilo 38 % návštěvníků do sféry pivních výrobků a pivovarů.
Veletrh drintec zohledňuje i tuto skutečnost. Ukazuje celý repertoár v oblasti přesahující procesní techniky pro pivo a slad, vystavovatelé disponují nabídkou jak pro nadnárodní koncerny, tak i pro lokální specializované pivovary.
Klíčovým bodem se stává technika: Menší "hi-tech" výrobní závody se stávají nezbytností, aby bylo možno pružně vyrábět stále populárnější pivní speciality. Všichni přední dodavatelé, kteří vystavují na veletrhu drinktec, se již do tohoto trendu zapojili.
V pavilónu B1 se surovinami najdou sládci vše, co se točí kolem chmele a sladu.
Právě malé pivovary, kterých celosvětově přibývá a které se liší svými specialitami od výrobků uvedených na globálním trhu, zde mohou nalézt celou řadu impulsů.

ZAOSTŘENO NA MLÉKO
Technologie zabývající se tekutou stravou a zde především mlékem a mléčnými výrobky získávají na veletrhu drintec v posledních letech stále větší význam. Každý pátý návštěvník veletrhu drintec pochází v současné době z tohoto oboru. Důvodem je, že trhy se stále více prolínají. Vyrábí se stále více míchaných nápojů z mléka, ovocných šťáv, popř. nealkoholických nápojů a naopak. Na tuto situaci reagují i vystavovatelé a nabízí vhodnou procesní techniku pro zpracování mléka.

Do Mnichova láká návštěvníky z oboru nealkoholických nápojů a tekuté stravy rovněž široká nabídka řešení v oblasti balení a logistiky, stejně jako obalový design.
Velké svazy již zjistily, že veletrh drinktec se v mlékárenském průmyslu stává stále důležitější událostí. Zentralverband Deutscher Milchwirtschaftler (ZDM) (Svaz německých mlékařů) a evropský svaz AEDIL „Association Européenne des Diplômés de l`Industrie Laitière“ (AEDIL) využívají drinktec k navázání kontaktů a výměně nápadů. V rámci veletrhu drinktec se budou konat mimo jiné kongresy těchto svazů.


MAGNET PRO FIRMY Z CELÉHO SVĚTA
Veletrh drinktec obsadí na výstavišti Messe München 12 pavilonů včetně přilehlého kongresového centra, tedy dohromady zhruba 132 000 m² výstavní plochy.
Očekává se přibližně 1 500 vystavovatelů z více než 70 zemí, jakož i zhruba 60 000 odborných návštěvníků z celého světa (z více než 170 zemí).
Veletrh drinktec se koná každé 4 roky, Letošní veletrh se bude konat ve dnech 16 . až 20. září 2013 na novém výstavišti v Mnichově.

oils+fats 2013
Souběžně s veletrhem drinktec se koná od 18. do 20. září veletrh oils+fats, celosvětově ojedinělý odborný veletrh zabývající se technologií a obchodem s oleji a tuky.
Na 50 vystavovatelů bude prezentovat systémy, komponenty a pomůcky vztahující se k výrobě a následnému zpracování jedlých olejů, tuků a maziv. To vše se zaměřením na praxi a použití.
Veletrh oils+fats je určen pro výrobce a pracovníky při konečné úpravě olejů a tuků, distributory a zemědělské podniky.
Držitelům vstupenky na drinktec 2013 je také umožněn volný vstup na veletrh oils+fats.

INFORMACE PRO ČESKÉ SPOLEČNOSTI A NÁVŠTĚVNÍKY
Na tento veletrh je možné se ještě přihlásit za velmi výhodných cenových podmínek. Každý vystavovatel z České republiky obdrží neomezený počet pozvánek pro své hosty a obchodní partnery.
NA VELETRH drinktec 2013 SE POŘÁDÁ ZÁJEZD.
Jde o dotovaný dvoudenní zájezd za 2 500 Kč.
Služby pro české výstavovatele a zájezd pořádá společnost Expo+Consult+Service s.r.o. (webový kontakt viz níže)

Prezentace veletrhu drinktec 2013

Prezentace veletrhu drinktec z pohledu Svazu strojírenské techniky Německa

Pozvánka pro návštěvníky - cenově výhodný zájezd na veletrh drinktec 2013

http://www.drinktec.de

http://www.expocs.cz/

http://www.euroexpo.cz/upl/clanky/100804s_DRINKTEC_13_PPN_CZ.pdf

verze pro tisk >

Další články:

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

- Veletrh střech, nářadí a dřeva v Praze Letňanech

- Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy se zaměří na hospodaření v době klimatické změny

- MOTOSALON 2020 má dobře nastartováno

- IWA OutdoorClassics 2020 ve znamení digitální transformace

- Mezinárodní veletrh přírodní kosmetiky VIVANESS 12. - 15. 2. 2020

- Speciální a akční výstavní plochy na Spielwarenmesse budou plné zážitků

- WOODTEC 2020 se bude konat od 21. do 23. října

- NürnbergMesse startuje do „bombastického“ roku 2020

- Historicky největší veletrh FOR FISHING se blíží

- FOR THERM: veletrh krbů, kamen a kotlů

- Začíná předprodej na Mezinárodní turistickou burzu - ITB Berlin!

- Dovolujeme si Vás pozvat příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection (14. -16. 1. 2020). Využijte nabídku a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- Pojeďte s námi do bio světa - dne 13. 2. pořádáme zájezd na veletrh BIOFACH

- Vydejte se již příští týden do Norimberku na mezinárodní veletrh perimetrické ochrany Perimenter Protection ( 14. -16. 1. 2020) a zajistěte si permanentní vstupenku zdarma!

- boot 2020 - Vychutnejte si sport a vodní živel z nového pohledu

- Veletrh Bautec spustil předprodej vstupenek

Realizace 2015

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}