veletrhy2019

Shift

incheba - Pro zobrazení tohoto reklamního prvku potřebujete Flash Player

Learntec

Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

10. až 11. září 2019

Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

Oslavy se nezadržitelně blíží, FachPack (24.09. - 26. 09. 2019, Norimberk). Buďte u toho také Vy! Oslavujte a získejte vstupenku zdarma.

Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

Postupující digitalizace ve všech oblastech lidské činnosti přináší stále nové, mnohem vyspělejší a přitom realističtější modely výroby. Ve skutečnosti ale velká část veřejnosti a často i část odborné ...

IFA

Brau Beviale

zpět

drinktec 2013: Celosvětové vrcholové setkání odborníků z nápojové branže

Publikováno: 22.5.2013 00:00

Autor: EuroExpo

drinktec 2013: Celosvětové vrcholové setkání odborníků z nápojové branže

Na veletrhu drinktec se tradičně setkává celý svět. A bude tomu tak i v letošním roce, ve dnech 16. - 20. září 2013.
Oblasti, na které má veletrh drinktec 2013 zaostřeno: konkrétní procesní technika • nealkoholické nápoje • pivo • mléko

Společnost Messe München International, která pořádá více než 40 odborných veletrhů v oblasti investičního zboží, spotřebního zboží a nových technologií, patří s obratem 300 milionů EUR k pěti nejvýznamnějším výstavnickým společnostem na světě.
Kromě veletrhů v Mnichově organizuje Messe München International také odborné veletrhy v Asii, Rusku, na Středním východě, v Jižní Americe a Jižní Africe.
Spolu s dvanácti přidruženými společnostmi v Evropě a Asii a také s více něž 60 zastoupeními v zahraničí zastřešujícími přes 90 zemí světa, tvoří Messe München International skutečně celosvětovou síť.
Veletrh drinktec probíhá ve spolupráci s VDMA – Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau. VDMA je partnerem veletrhu drinktec a podporuje jeho organizační a projektový tým ve všech odborných oblastech.


PROFIL VELETRHU drinktec 2013
Je to celosvětově největší setkání zástupců z oblasti průmyslu zabývajícího se tekutou stravou a nápoji. Veletrh představí komplexní proces: od výroby přes plnění a balení až po prodej nápojů a tekuté stravy - suroviny, přísady do nápojů, včetně logistických řešení.
Pojem tekutá strava zahrnuje všechny tekuté potraviny, zejména mléko, míchané mléčné a jogurtové nápoje, ale i sójové, syrovátkové nápoje, hořčici, kečup, majonézu, jedlé oleje a ocet.

Důležitým rysem veletrhu drinktec je jeho mezinárodní charakter, a to jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků. Na posledním veletrhu činil podíl zahraničních vystavovatelů 57 %. V roce 2005 se účastnilo poprvé více zahraničních vystavovatelů než německých.
Počet vystavovatelů se od 50. let neustále zvyšuje, i navzdory mohutným racionalizačním a konsolidačním opatřením v období posledních deseti let.
Pro rok 2013 se očekává další nárůst podílu zahraničních firem.

Trend ve vývoji návštěvnosti u zahraničních návštěvníků je obdobný jako u vystavovatelů.
I zde organizátoři zaznamenali v posledním desetiletí výrazný nárůst. Od roku 2001 do roku 2005 se zvýšil podíl zahraničních návštěvníků na 37 %. V roce 2005 se účastnilo poprvé více zahraničních návštěvníků než domácích.
V době krize v roce 2009 se nicméně podařilo udržet téměř konstantní počet návštěvníků z ciziny (33.309). Pro veletrh drinktec 2013 je trendem počet zahraničních návštěvníků ještě navýšit.
Většina zahraničních návštěvníků pochází přirozeně z Evropy, ovšem téměř třetina jich na veletrh do Mnichova přijíždí ze zámoří. Jen 8 500 jich přijíždí z Asie a Ameriky.
Nikterak tedy nezní jako přehánění, že na veletrhu drinktec se setkává celý svět. Naposledy přijeli návštěvníci ze 170 zemí. Pouze pro srovnání: V současné době je 193 států členy Organizace spojených národů.

CÍLOVÉ SKUPINY VELETRHU drinktec 2013
Vystavovatele veletrhu drinktec najdou vhodné řešení pro každý problém, ať se již jedná o kompletní plnící linky nebo jednotlivé výrobky.
Na výstavní ploše 132 000 m² nabízí komplexní repertoár technologíí v oblasti nápojů a tekuté stravy a tím míří přesně na cílové skupiny.
Veletrh představí možná řešení týkající se výroby, plnění, balení a marketingu - včetně surovin a logistických řešení.

Tematikou procesní techniky přesahující jednotlivé výrobní obory, procesní automatizace, řízení, řídící techniky a IT se budeme zabývat v pavilonech A3 a A4.
U procesní automatizace směřuje trend k automatizačním řešením šitým na míru pro všechny velikosti firem, tedy stejně tak pro středně velké podniky, jako pro společnosti s celosvětovou působností.
Kontinuální procesní automatizace zahrnuje také zajištění kvality. Trendem je ústup od pracného odběru vzorků a časově náročné analýzy v decentralizovaných laboratořích a zaměření se na inline měření.
Na veletrhu drinktec 2013 se kromě známých měřicích systémů představí i inline senzory pro zajištění kvality výroby.
Expozice v pavilónu B1 se věnuje stále důležitějšímu tématu - surovinám, ošetření výrobků a používání příměsí. To mimo jiné zahrnuje novou koncepci slazení, barev, chutí a přísad pro nové nápoje všeho druhu. Tato expozice je zajímavá nejen pro technické odborníky, ale inspirovat se zde mohou rovněž i pracovníci marketingových oddělení, a navíc si zde mohou hned otestovat inovativní nápoje.
Také pavilóny A1 a A2 by mohly být velmi zajímavé především pro odbornou veřejnost z oblasti marketingu a komunikace. Vedle inovativních obalových řešení včetně etiket se zde jedná i o gastronomické potřeby včetně reklamy všeho druhu.

ZAOSTŘEDNO NA NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE
Veletrh drinktec 2013 ukáže vhodná řešení pro balené vody, šťávy a nealkoholické nápoje.
Zhruba dvě třetiny vystavovatelů veletrhu ukáží svá řešení v oblasti specifických technologií pro výrobu, plnění a balení vody, šťáv a softdrings. Nadcházející ročník počítá přibližně s 45 % návštěvníků z této oblasti.
Absolutní nutností jak pro odborníky z oblasti marketingu, tak pro techniky velkých i malých firem je návštěva "Special Area New Beverage Concepts" v pavilónu B1. Zde budou příslušnými výrobci představeny a osvětleny nové strategie v oblasti sladivosti, barviv a aromat.

ZAOSTŘENO NA PIVO - s akcentem na malé pivovary
Výrobci piva dnes kromě piva současně produkují také nealkoholické nápoje - a naopak. Během minulého ročníku veletrhu patřilo 38 % návštěvníků do sféry pivních výrobků a pivovarů.
Veletrh drintec zohledňuje i tuto skutečnost. Ukazuje celý repertoár v oblasti přesahující procesní techniky pro pivo a slad, vystavovatelé disponují nabídkou jak pro nadnárodní koncerny, tak i pro lokální specializované pivovary.
Klíčovým bodem se stává technika: Menší "hi-tech" výrobní závody se stávají nezbytností, aby bylo možno pružně vyrábět stále populárnější pivní speciality. Všichni přední dodavatelé, kteří vystavují na veletrhu drinktec, se již do tohoto trendu zapojili.
V pavilónu B1 se surovinami najdou sládci vše, co se točí kolem chmele a sladu.
Právě malé pivovary, kterých celosvětově přibývá a které se liší svými specialitami od výrobků uvedených na globálním trhu, zde mohou nalézt celou řadu impulsů.

ZAOSTŘENO NA MLÉKO
Technologie zabývající se tekutou stravou a zde především mlékem a mléčnými výrobky získávají na veletrhu drintec v posledních letech stále větší význam. Každý pátý návštěvník veletrhu drintec pochází v současné době z tohoto oboru. Důvodem je, že trhy se stále více prolínají. Vyrábí se stále více míchaných nápojů z mléka, ovocných šťáv, popř. nealkoholických nápojů a naopak. Na tuto situaci reagují i vystavovatelé a nabízí vhodnou procesní techniku pro zpracování mléka.

Do Mnichova láká návštěvníky z oboru nealkoholických nápojů a tekuté stravy rovněž široká nabídka řešení v oblasti balení a logistiky, stejně jako obalový design.
Velké svazy již zjistily, že veletrh drinktec se v mlékárenském průmyslu stává stále důležitější událostí. Zentralverband Deutscher Milchwirtschaftler (ZDM) (Svaz německých mlékařů) a evropský svaz AEDIL „Association Européenne des Diplômés de l`Industrie Laitière“ (AEDIL) využívají drinktec k navázání kontaktů a výměně nápadů. V rámci veletrhu drinktec se budou konat mimo jiné kongresy těchto svazů.


MAGNET PRO FIRMY Z CELÉHO SVĚTA
Veletrh drinktec obsadí na výstavišti Messe München 12 pavilonů včetně přilehlého kongresového centra, tedy dohromady zhruba 132 000 m² výstavní plochy.
Očekává se přibližně 1 500 vystavovatelů z více než 70 zemí, jakož i zhruba 60 000 odborných návštěvníků z celého světa (z více než 170 zemí).
Veletrh drinktec se koná každé 4 roky, Letošní veletrh se bude konat ve dnech 16 . až 20. září 2013 na novém výstavišti v Mnichově.

oils+fats 2013
Souběžně s veletrhem drinktec se koná od 18. do 20. září veletrh oils+fats, celosvětově ojedinělý odborný veletrh zabývající se technologií a obchodem s oleji a tuky.
Na 50 vystavovatelů bude prezentovat systémy, komponenty a pomůcky vztahující se k výrobě a následnému zpracování jedlých olejů, tuků a maziv. To vše se zaměřením na praxi a použití.
Veletrh oils+fats je určen pro výrobce a pracovníky při konečné úpravě olejů a tuků, distributory a zemědělské podniky.
Držitelům vstupenky na drinktec 2013 je také umožněn volný vstup na veletrh oils+fats.

INFORMACE PRO ČESKÉ SPOLEČNOSTI A NÁVŠTĚVNÍKY
Na tento veletrh je možné se ještě přihlásit za velmi výhodných cenových podmínek. Každý vystavovatel z České republiky obdrží neomezený počet pozvánek pro své hosty a obchodní partnery.
NA VELETRH drinktec 2013 SE POŘÁDÁ ZÁJEZD.
Jde o dotovaný dvoudenní zájezd za 2 500 Kč.
Služby pro české výstavovatele a zájezd pořádá společnost Expo+Consult+Service s.r.o. (webový kontakt viz níže)

Prezentace veletrhu drinktec 2013

Prezentace veletrhu drinktec z pohledu Svazu strojírenské techniky Německa

Pozvánka pro návštěvníky - cenově výhodný zájezd na veletrh drinktec 2013

http://www.drinktec.de

http://www.expocs.cz/

http://www.euroexpo.cz/upl/clanky/100804s_DRINKTEC_13_PPN_CZ.pdf

verze pro tisk >

Další články:

- Shift AUTOMOTIVE: kongres zaměřený na budoucnost řízení v rámci veletrhu IFA Berlin

- Veletrh FachPack slaví čtyřicátiny!

- Na MSV 2019 bude představena Digitální továrna 2.0 tak, jako ještě nikdy

- RecyclingAktiv a TiefbauLive již za pár týdnů

- Třikrát úspěch! MOULDING EXPO je tržiště pro průmysl a nápady

- Floria Léto promění Výstaviště Kroměříž v Zahradu fantazie

- Buďte součástí vrcholné události energetického průmyslu roku 2019!

- Chcete zlevněné vstupenky na největší veletrh spotřební elektroniky a domácích spotřebičů IFA Berlín?

- Mobility Electronics Suppliers Expo MES Berlin (05. 11. – 07. 11. 2019)

- CZECHBUS nabízí do konce července zvýhodněné podmínky

- Výstaviště Flora Olomouc má novou ředitelku

- Mezinárodní veletrh nápojového průmyslu BrauBeviale (12. - 14. 11. 2019 Norimberk)

- Zájezd na veletrhy RecyclingAktiv a TiefbauLive

- Terasy, pergoly, balkony a střešní zahrady na veletrhu Střechy Praha

- AMB 2020 - příjem přihlášek jen do konce června tohoto roku

- Veletrh Sensor+test začíná již příští týden Registrujte se již dnes a získejte volnou vstupenku!

- FRUIT LOGISTICA - Berlín

- MSV 2019 se zaměřuje za digitalizaci výroby

- Oficiální účast českých firem na veletrhu NEWCAST v Düsseldorfu

- V pátek startuje na brněnském výstavišti největší tuzemská LAN párty s více jak 500 hráči

for arch 2019

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}