U.T.SEC

fachPack
R+T 2021

AEE

Mezinárodní veletrh marketingu ovoce a zeleniny ASIA FRUIT LOGISTICA

Mezinárodní veletrh marketingu ovoce a zeleniny ASIA FRUIT LOGISTICA

Na začátku září (4. - 6.) proběhne v Hong Kongu další ročník ASIA FRUIT LOGISTICA, který se zaměřuje na distribuci čerstvého ovoce a zeleniny. Poskytuje kompletní přehled o trhu, výrobcích, inovacích ...

CE WEEK - Meeting maloobchodníků spotřební elektroniky (12. - 13. 06., New York City)

CE WEEK - Meeting maloobchodníků spotřební elektroniky (12. - 13. 06., New York City)

Ve spolupráci s IFA, světově největším technologickým veletrhem, je CE Week přední platformou pro podnikání na severoamerickém trhu s technologiemi. Je skvělou příležitostí k navázání nových obchodníc ...

Veletrh FIHAV 2019 na Kubě opět s českou oficiální účastí

Veletrh FIHAV 2019 na Kubě opět s českou oficiální účastí

Ve dnech od 1. do 3. listopadu 2019 se v Havaně na Kubě uskuteční mezinárodní veletrh, který se zaměří na různé oblasti průmyslu. Oficiální účast České republiky zajišťuje Ministerstvo průmyslu a obch ...

arteo_cz

wood-tec 2019

zpět

drinktec 2013: Celosvětové vrcholové setkání odborníků z nápojové branže

Publikováno: 22.5.2013 00:00

Autor: EuroExpo

drinktec 2013: Celosvětové vrcholové setkání odborníků z nápojové branže

Na veletrhu drinktec se tradičně setkává celý svět. A bude tomu tak i v letošním roce, ve dnech 16. - 20. září 2013.
Oblasti, na které má veletrh drinktec 2013 zaostřeno: konkrétní procesní technika • nealkoholické nápoje • pivo • mléko

Společnost Messe München International, která pořádá více než 40 odborných veletrhů v oblasti investičního zboží, spotřebního zboží a nových technologií, patří s obratem 300 milionů EUR k pěti nejvýznamnějším výstavnickým společnostem na světě.
Kromě veletrhů v Mnichově organizuje Messe München International také odborné veletrhy v Asii, Rusku, na Středním východě, v Jižní Americe a Jižní Africe.
Spolu s dvanácti přidruženými společnostmi v Evropě a Asii a také s více něž 60 zastoupeními v zahraničí zastřešujícími přes 90 zemí světa, tvoří Messe München International skutečně celosvětovou síť.
Veletrh drinktec probíhá ve spolupráci s VDMA – Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau. VDMA je partnerem veletrhu drinktec a podporuje jeho organizační a projektový tým ve všech odborných oblastech.


PROFIL VELETRHU drinktec 2013
Je to celosvětově největší setkání zástupců z oblasti průmyslu zabývajícího se tekutou stravou a nápoji. Veletrh představí komplexní proces: od výroby přes plnění a balení až po prodej nápojů a tekuté stravy - suroviny, přísady do nápojů, včetně logistických řešení.
Pojem tekutá strava zahrnuje všechny tekuté potraviny, zejména mléko, míchané mléčné a jogurtové nápoje, ale i sójové, syrovátkové nápoje, hořčici, kečup, majonézu, jedlé oleje a ocet.

Důležitým rysem veletrhu drinktec je jeho mezinárodní charakter, a to jak ze strany vystavovatelů, tak návštěvníků. Na posledním veletrhu činil podíl zahraničních vystavovatelů 57 %. V roce 2005 se účastnilo poprvé více zahraničních vystavovatelů než německých.
Počet vystavovatelů se od 50. let neustále zvyšuje, i navzdory mohutným racionalizačním a konsolidačním opatřením v období posledních deseti let.
Pro rok 2013 se očekává další nárůst podílu zahraničních firem.

Trend ve vývoji návštěvnosti u zahraničních návštěvníků je obdobný jako u vystavovatelů.
I zde organizátoři zaznamenali v posledním desetiletí výrazný nárůst. Od roku 2001 do roku 2005 se zvýšil podíl zahraničních návštěvníků na 37 %. V roce 2005 se účastnilo poprvé více zahraničních návštěvníků než domácích.
V době krize v roce 2009 se nicméně podařilo udržet téměř konstantní počet návštěvníků z ciziny (33.309). Pro veletrh drinktec 2013 je trendem počet zahraničních návštěvníků ještě navýšit.
Většina zahraničních návštěvníků pochází přirozeně z Evropy, ovšem téměř třetina jich na veletrh do Mnichova přijíždí ze zámoří. Jen 8 500 jich přijíždí z Asie a Ameriky.
Nikterak tedy nezní jako přehánění, že na veletrhu drinktec se setkává celý svět. Naposledy přijeli návštěvníci ze 170 zemí. Pouze pro srovnání: V současné době je 193 států členy Organizace spojených národů.

CÍLOVÉ SKUPINY VELETRHU drinktec 2013
Vystavovatele veletrhu drinktec najdou vhodné řešení pro každý problém, ať se již jedná o kompletní plnící linky nebo jednotlivé výrobky.
Na výstavní ploše 132 000 m² nabízí komplexní repertoár technologíí v oblasti nápojů a tekuté stravy a tím míří přesně na cílové skupiny.
Veletrh představí možná řešení týkající se výroby, plnění, balení a marketingu - včetně surovin a logistických řešení.

Tematikou procesní techniky přesahující jednotlivé výrobní obory, procesní automatizace, řízení, řídící techniky a IT se budeme zabývat v pavilonech A3 a A4.
U procesní automatizace směřuje trend k automatizačním řešením šitým na míru pro všechny velikosti firem, tedy stejně tak pro středně velké podniky, jako pro společnosti s celosvětovou působností.
Kontinuální procesní automatizace zahrnuje také zajištění kvality. Trendem je ústup od pracného odběru vzorků a časově náročné analýzy v decentralizovaných laboratořích a zaměření se na inline měření.
Na veletrhu drinktec 2013 se kromě známých měřicích systémů představí i inline senzory pro zajištění kvality výroby.
Expozice v pavilónu B1 se věnuje stále důležitějšímu tématu - surovinám, ošetření výrobků a používání příměsí. To mimo jiné zahrnuje novou koncepci slazení, barev, chutí a přísad pro nové nápoje všeho druhu. Tato expozice je zajímavá nejen pro technické odborníky, ale inspirovat se zde mohou rovněž i pracovníci marketingových oddělení, a navíc si zde mohou hned otestovat inovativní nápoje.
Také pavilóny A1 a A2 by mohly být velmi zajímavé především pro odbornou veřejnost z oblasti marketingu a komunikace. Vedle inovativních obalových řešení včetně etiket se zde jedná i o gastronomické potřeby včetně reklamy všeho druhu.

ZAOSTŘEDNO NA NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE
Veletrh drinktec 2013 ukáže vhodná řešení pro balené vody, šťávy a nealkoholické nápoje.
Zhruba dvě třetiny vystavovatelů veletrhu ukáží svá řešení v oblasti specifických technologií pro výrobu, plnění a balení vody, šťáv a softdrings. Nadcházející ročník počítá přibližně s 45 % návštěvníků z této oblasti.
Absolutní nutností jak pro odborníky z oblasti marketingu, tak pro techniky velkých i malých firem je návštěva "Special Area New Beverage Concepts" v pavilónu B1. Zde budou příslušnými výrobci představeny a osvětleny nové strategie v oblasti sladivosti, barviv a aromat.

ZAOSTŘENO NA PIVO - s akcentem na malé pivovary
Výrobci piva dnes kromě piva současně produkují také nealkoholické nápoje - a naopak. Během minulého ročníku veletrhu patřilo 38 % návštěvníků do sféry pivních výrobků a pivovarů.
Veletrh drintec zohledňuje i tuto skutečnost. Ukazuje celý repertoár v oblasti přesahující procesní techniky pro pivo a slad, vystavovatelé disponují nabídkou jak pro nadnárodní koncerny, tak i pro lokální specializované pivovary.
Klíčovým bodem se stává technika: Menší "hi-tech" výrobní závody se stávají nezbytností, aby bylo možno pružně vyrábět stále populárnější pivní speciality. Všichni přední dodavatelé, kteří vystavují na veletrhu drinktec, se již do tohoto trendu zapojili.
V pavilónu B1 se surovinami najdou sládci vše, co se točí kolem chmele a sladu.
Právě malé pivovary, kterých celosvětově přibývá a které se liší svými specialitami od výrobků uvedených na globálním trhu, zde mohou nalézt celou řadu impulsů.

ZAOSTŘENO NA MLÉKO
Technologie zabývající se tekutou stravou a zde především mlékem a mléčnými výrobky získávají na veletrhu drintec v posledních letech stále větší význam. Každý pátý návštěvník veletrhu drintec pochází v současné době z tohoto oboru. Důvodem je, že trhy se stále více prolínají. Vyrábí se stále více míchaných nápojů z mléka, ovocných šťáv, popř. nealkoholických nápojů a naopak. Na tuto situaci reagují i vystavovatelé a nabízí vhodnou procesní techniku pro zpracování mléka.

Do Mnichova láká návštěvníky z oboru nealkoholických nápojů a tekuté stravy rovněž široká nabídka řešení v oblasti balení a logistiky, stejně jako obalový design.
Velké svazy již zjistily, že veletrh drinktec se v mlékárenském průmyslu stává stále důležitější událostí. Zentralverband Deutscher Milchwirtschaftler (ZDM) (Svaz německých mlékařů) a evropský svaz AEDIL „Association Européenne des Diplômés de l`Industrie Laitière“ (AEDIL) využívají drinktec k navázání kontaktů a výměně nápadů. V rámci veletrhu drinktec se budou konat mimo jiné kongresy těchto svazů.


MAGNET PRO FIRMY Z CELÉHO SVĚTA
Veletrh drinktec obsadí na výstavišti Messe München 12 pavilonů včetně přilehlého kongresového centra, tedy dohromady zhruba 132 000 m² výstavní plochy.
Očekává se přibližně 1 500 vystavovatelů z více než 70 zemí, jakož i zhruba 60 000 odborných návštěvníků z celého světa (z více než 170 zemí).
Veletrh drinktec se koná každé 4 roky, Letošní veletrh se bude konat ve dnech 16 . až 20. září 2013 na novém výstavišti v Mnichově.

oils+fats 2013
Souběžně s veletrhem drinktec se koná od 18. do 20. září veletrh oils+fats, celosvětově ojedinělý odborný veletrh zabývající se technologií a obchodem s oleji a tuky.
Na 50 vystavovatelů bude prezentovat systémy, komponenty a pomůcky vztahující se k výrobě a následnému zpracování jedlých olejů, tuků a maziv. To vše se zaměřením na praxi a použití.
Veletrh oils+fats je určen pro výrobce a pracovníky při konečné úpravě olejů a tuků, distributory a zemědělské podniky.
Držitelům vstupenky na drinktec 2013 je také umožněn volný vstup na veletrh oils+fats.

INFORMACE PRO ČESKÉ SPOLEČNOSTI A NÁVŠTĚVNÍKY
Na tento veletrh je možné se ještě přihlásit za velmi výhodných cenových podmínek. Každý vystavovatel z České republiky obdrží neomezený počet pozvánek pro své hosty a obchodní partnery.
NA VELETRH drinktec 2013 SE POŘÁDÁ ZÁJEZD.
Jde o dotovaný dvoudenní zájezd za 2 500 Kč.
Služby pro české výstavovatele a zájezd pořádá společnost Expo+Consult+Service s.r.o. (webový kontakt viz níže)

Prezentace veletrhu drinktec 2013

Prezentace veletrhu drinktec z pohledu Svazu strojírenské techniky Německa

Pozvánka pro návštěvníky - cenově výhodný zájezd na veletrh drinktec 2013

http://www.drinktec.de

http://www.expocs.cz/

http://www.euroexpo.cz/upl/clanky/100804s_DRINKTEC_13_PPN_CZ.pdf

verze pro tisk >

Další články:

- Mezinárodní veletrh marketingu ovoce a zeleniny ASIA FRUIT LOGISTICA

- CE WEEK - Meeting maloobchodníků spotřební elektroniky (12. - 13. 06., New York City)

- Veletrh FIHAV 2019 na Kubě opět s českou oficiální účastí

- Moravia Sport Expo přivítá na tisíce elitních a nadšených běžců.

- India Water Week se uskuteční v září v Dillí

- Pozvánka - The Warsaw Humanitarian Expo 2019 (WHE2019)

- FOR ARCH 2019 zaostří na chytrá města i na bezpečnost, důležitý prvek kvality života

- Biotechnology and Green Technology Expo v Tchaj-nanu

- bautec - veletrh stavebnictví a stavební techniky - sleva v případě včasného přihlášení

- Frýdecko-Místecký veletrh zaplní Halu Polárka

- IFA NEXT: The Edge of Innovation

- Volné vstupenky na veletrh REHAB

- Beviale Moscow 2020 na novém výstavišti

- FachPack 2019 – plocha téměř vyprodan

- Jarní Flora nadchla. Navštívilo ji přes 65 000 návštěvníků

- Ideální čas přihlásit se na veletrh FOR ARCH. Konec 2. uzávěrky se blíží!

- Plánování CastForge 2020 je v plném proudu

- Slovenská kooperační burza Nitra 2019

- Jarní etapa výstavy FLORA OLOMOUC klepe na dveře

- MSV je klíčovým partnerem českého průmyslu

avf

Copyright ©2009-2019: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Ortenovo náměstí 2, 170 00 Praha 7
tel.: 266 007 226, 603 230 648
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}