Hamburská veletržní společnost

smm imex
messe duesseldorf

strechy praha 2020

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

Společnost Výstaviště Flora Olomouc, a.s. postupuje v souladu s aktuálními platnými nařízeními Bezpečnostní rady státu v souvislosti s šířením onemocnění COVID-19. Vzhledem k vývoji situace i přetrváv ...

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

K naší velké lítosti Vám musíme oznámit, že veletrh ILA 2020 je zrušen.

Nový termín veletrhu FeuerTrutz  30. 9. - 1. 10. 2020

Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

Po diskusích se zástupci průmyslu se veletržní společnost NürnbergMesse a pořadatel veletrhu FeuerTrutz společně rozhodli posunout FeuerTrutz na podzim 2020. Veletrh FeuerTrutz 2020 se uskuteční ve st ...

boot 2020

SWM 2020

zpět

Jedinečné stroje na motocyklové výstavě Motosalon

Publikováno: 1.3.2020 15:01

Autor: Veletrhy Brno, a.s.

Jedinečné stroje na motocyklové výstavě Motosalon

Za pár dnů v Brně odstartuje motocyklová sezóna již tradiční výstavou Motosalon. Předvede se 150 firem a celkem 390 značek motocyklů, doplňků i výbavy. A k vidění bude i řada jedinečných strojů, které jinak na prodejních showroomech zatím nepotkáte. Co byste řekli na novou indickou Jawu, první americké cestovní enduro Pan America, nejdéle vyráběnou motorku na světě 1932-2019, nový německý chopper R18 či znovuzrozenou Čechii?

Brněnský jarní Motosalon je opravdu celostátní motocyklové výstava a letos se k němu konečně přidala i soutěž přestaveb Bohemia Custom s prestižním seriálu mistrovství světa AMD, která ještě vloni doprovázela automobilovou výstavu v Letňanech.

Mezi hlavní magnety pro české nadšence do motorek bude patřit retro model Jawa 300, který který vyrábí v Indii v licenci společnost Mahindra. Motorka s moderním čtyřdobým motorem designově vychází z klasické kývačky a v současné době prochází evropskou homologací, protože evropské normy se od indických výrazně liší. Jak nám potvrdil Jiří Kraft se společnosti Jawa, továrna letos v ČR počítá s prodejem několika kusů, větší objem pak chce zájemcům nabídnout v příštím roce.

Klasická americká značka Harley-Davidson do Brna doveze nov prototypy očekávaných novinek pro modelový rok 2021 – cestovní maxienduro Pan America a silniční streetfighter Bronx. To je na tak tradiční značku jako H-D hodně velký rozmach do dalších segmentů a hlavně u Pan Americy, která by se měla na trhu objevit již letos na podzim, se asi bude potkávat hodně nadšenců do motore a hodnotit futuristický design. Michal Fric ze zastoupení značky také poodhalil jedno překvapení, když slíbil další zajímavý model pro malé a velké návštěvníky.

Komu bije srdce ve vysokootáčkovém rytmu superbiků, toho asi letos nejvíc přiláká expozice jedničky na trhu co do počtu prodaných motocyklů, značky Honda. Legendární sportovní řada Honda Fireblade přijede do Brna v nové hodně nabroušené verzi. Řadový litrový čtyřválec je naladěný na výkonu 217 koní a točivý moment 113 Nm a podle prvních novinářských testů jde o dokonalý sportovní stroj. V expozici Hondy ale podle zástupce značky, Petra Hubáčka, chystají i nové verze dvou prodejních bestsellerů. Nová verze jednoho z nejoblíbenějších skútrů v Evropě SH125i vstupuje do roku 2020 jako prakticky nový stroj s přepracovanou kapotáží i novým čtyřventilovým motorem s nastavitelnou kontrolou trakce. Vedle toho si výkonnější motor 1100 přiváží i cestovní enduro Africa Twin Adventure Sports.

Druhá nejsilnější značka na českém trhu je japonská Yamaha a na jejím stánku bude čekat další hodně sledovaný stroj – modernizovaný model Yamaha Tracer 700. Dvouválec střední třídy s atraktivní cenou dostal novou radikálnější kapotáž, její součástí jsou i obměněná přední světla kombinující LED proužky pro denní svícení a dva malé čtvercové LED projektorové světlomety.

Na severu Čech se rodí jedinečný nový motocykl s přeplňovaným motorem – ovšem po vzoru staré legendy, kterou zatím žádný český stroj snad s výjimkou Jawy 500 OHC nepřekonal. Motocykl Böhmerland jako nástupce Čechie, bude k mání se spalovacím motorem i ve verzi s 0% emisní pohonnou jednotkou. Jak ale upozornil jeho tvůrce, Peter Knobloch, stroj s eko pohonem však nemusí být na elektřinu, jak by se dalo dle současného trendu očekávat. O tom, zda se bude eko verze s 0% emisní pohonnou jednotkou (dosahující rychlosti až 200km/h), kterou v současnosti na trhu nikdo nepoužívá, vyrábět vedle kompresorem přeplňované benzínové šestistovky, má rozhodnout zájem zákazníků a investorů.

Skútrová velmoc, Itálie, vyšle do Brna nový Medley 125 s 15ti koňovým motorem a jinou ergonomií, horkou novinkou je i nová elektrická Vespa se zvýšenou maximálkou na 70 km/h. Jak ale potvrzuje Adam Žert, ředitel zastoupení českého koncernu Piaggio, zkrátka nepřijdou ani příznivci klasické Vespy pak přijede nový design Vespy GTS racing 60s se zlatými ráfky inspirovaný závodními modely aut z 60 let minulého století.

Zpestřením mezi futuristickými designy bude expozice indické značky s britskými kořeny Royal Enfield, která v posledních letech prorazila do Evropy s klasickými retro laděnými stroji, ovšem s moderní technikou a konstrukcí. Model Bullet je od roku 1932 vůbec nejdéle vyráběným motocyklem na světě, jeho výroba spolu s modelem Classic 500 ale letos definitivně končí. Nahradí ho ale dvouválcové Interceproty s podobně lákavým poměrem ceny a stylu.

Německá BMW přiveze do Brna dosud největší boxer - motocyklový dvouválec s ležatými protilehlými válci o objemu 1800 ccm, které bude k vidění na letošním Motosalonu. Ten se zatím předvedl ve dvou konceptech R18, ale letos by se měl dočkat sériové podoby ve velkém cruiseru. Koncept BMW R18 čerpá z klasického bavoráku R5 z roku 1936a výsledkem je extrémně nízký a dlouhý motocykl. Na klasické historické atributy BMW odkazuje otevřený kardan, zavěšení zadního kola cantilever, karburátor twin-Solex z automobilu BMW 2002 nebo LED světlomet inspirovaný světlometem značky Bosch z roku 1950 namontovaný mezi vidlice.

Čím je mezi auty Ferrari, tím je v jedné stopě italská Ducati. Ta v posledních letech slaví úspěchy se svým superbikem Ducati PanigaleV4, nyní ale vyslyšela volání fanoušků a z motorky sundala kapotáže. Výsledkem je nový naháč Streetfighter V4 s véčkovým čtyřválcem 1100 o výkonu 208 koní. Samozřejmě nabitých asistenční elektronikou, bez které by se už s takovým výkonem asi nedalo vyrazit na projížďku za město.

http://www.bvv.cz/motosalon

verze pro tisk >

Další články:

- Vyjádření společnosti Výstaviště Flora Olomouc, a.s. k situaci COVID-19

- Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky ILA Berlin se letos konat nebude!

- Nový termín veletrhu FeuerTrutz 30. 9. - 1. 10. 2020

- MES Expo 2021

- FOR MODEL 2020 láká na moderní GAMING zónu, soutěž robotů i legendární Škodu 130RS

- DMEA 2020 - nový termín!

- ILA Berlin - Innovation and leadership in aerospace - Mezinárodní veletrh letectví a kosmonautiky

- InnoTrans 2020 - Career Boost

- MOTOSALON 2020 zahájí tento týden

- INTERGASTRA 2020 - veletrh superlativů

- GET Nord 2020

- HOLZ-HANDWERK 2020 s rozšířeným doprovodným programem

- interbad 2020 - sleva na výstavní plochu jen do konce února

- IT-TRANS představí trendy pro inteligentní systémy městské dopravy

- Šestý ročník Insights-X přináší nové uspořádání produktových kategorií

- STYL a KABO přivítají úplně nové firmy

- Celosvětově úspěšně s oborovými jedničkami wire, Tube a VALVE WORLD EXPO

- MSV 2020 s technologickými veletrhy IMT, FOND-EX, WELDING, PROFINTECH a PLASTEX

- Beviale Family se nadále rozrůstá

- Odstartovala anketa Motocykl roku 2020

Veletržní a kongresová společnost Karlsruhe

Copyright ©2009-2020: Euroveletrhy.cz
Provozovatelem veletržního portálu euroexpo.cz je vydavatelství EUROEXPO
Babice 38, 251 68 Kamenice
tel.: 604 759 978
e-mail: redakce@euroveletrhy.cz
KONTAKT, O PROJEKTU

KONTAKT
O PROJEKTU
JAK PUBLIKOVAT A INZEROVAT
PRO PARTNERY

Vyhledávání:

OK
}